Kriolipoliza - nieinwazyjna metoda redukcji tłuszczu

Kriolipoliza - nieinwazyjna metoda redukcji tłuszczu

W dzisiejszych czasach coraz ważniejsza staje się dbałość o wygląd, w szczególności o szczupłą, wysportowaną sylwetkę pozbawioną tłuszczu. Jednak nie dla każdego jest to łatwe zadanie, często diety i ćwiczenia nie są wystarczającymi bodźcami do utraty zbędnych kilogramów, a pragnącym schudnąć zdarza się brakować samodyscypliny oraz wytrwałości. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji? Wówczas z pomocą przychodzi kriolipoliza.
Kriolipoliza jest jednym z zabiegów medycyny estetycznej, który stanowi nieinwazyjny zamiennik liposukcji. Metoda ta została opracowana przez dwóch amerykańskich dermatologów i polega na zamrażaniu komórek tłuszczowych, które pod wpływem niskiej temperatury całkowicie się rozpadają, tym samym zmniejszając ilość tłuszczu w organizmie. W zależności od stopnia otyłości, temperatura wykorzystywana w czasie zabiegu waha się od -10 do 5 stopni Celsjusza. Jest to metoda szczególnie polecana osobom, które chcą pozbyć się zbędnego tłuszczu z niedużych partii ciała. Jest ona najbardziej skuteczna na twarzy, brzuchu oraz udach, idealnie sprawdza się u kobiet po porodzie. Przemawia za nią fakt, że jest całkowicie bezpieczna oraz bezbolesna, dzięki czemu jej zastosowanie jest o wiele szersze niż w przypadku zabiegu liposukcji, który z kolei nie może obyć się bez użycia skalpela. Dzięki braku inwazyjności zabiegu pacjent może tuż po jego zakończeniu powrócić do swojej regularnej aktywności. W przypadku kriolipolizy możliwe jest zniszczenie komórek tłuszczowych bez ingerencji w pozostałe komórki je otaczające, ponieważ tylko tkanka tłuszczowa jest tak wrażliwa na działanie niskiej temperatury. To znaczy, że mięśnie czy nerwy są całkowicie bezpieczne, a jedyne, co ulega zniszczeniu, to tłuszcz. Pierwsze efekty zabiegu pojawiają są po kilku dniach, jednak te długotrwałe stają się widoczne dopiero po paru miesiącach regeneracji organizmu. Dodatkowym atutem metody jest fakt, że w ten sposób oczyszczony z tłuszczu obszar ciała zostaje wyszczuplony na stałe. W przypadku przybrania na wadze istnieją nikłe szanse na zgromadzenie w tym miejscu nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej. Jeżeli istnieje taka potrzeba, zabieg można powtarzać seriami. Gdzie mozna wykonać taki zabieg? Warto odwiedzić między innymi klinikę Dr Parda Warszawa - kriolipoliza jest tam łączona z falą uderzeniową ZWavePro. Kriolipoliza ZLipo to maszyna od Imeso - polskiego dystrybutora. 
Wygląda na to, że współczesna nauka i technologia wychodzą naprzeciw oczekiwaniom ludzi, co może oznaczać, że w przyszłości doczekamy się większej ilości tego typu zabiegów. Dzięki temu dbanie o siebie stanie się jeszcze łatwiejsze, bezpieczniejsze i mniej inwazyjne dla organizmu.

Wszystkie opinie innych osób (0)
Napisz swoją opinię o spalaczu
Ogólna ocena spalacza